Vzdělávání, předávání informací a barbarský seminář

Na příští rok v únoru je připravený seminář pro všechny, kteří byli u mě na nějakém placeném kurzu, a který je zdarma a má pomoci si ujasnit a posunout se opět o kus dál. Na tento seminář přijmulo pozvání několik trenérů, kteří budou přednášet. Důvod, proč o tom píšu, je, že je stále v čechách zaběhlé tajnuskaření, že přeci, když někomu něco řeknu, tak mi odejdou všichni klienti, protože to nikdo jiný neví.

Někdy před 15-ti lety jsem poslouchal jeden z prvních seminářů Dava Tata, kde děkoval a jmenoval všechny osobnosti kolem něj, od kterých se toho spoustu naučil a kde mluvil o určité povinnosti trenérů šířit informace a pomáhat se vzděláním kolem sebe. A já s tímto plně souhlasím. Neznamená to, že jako trenéři, fyzio či výživoví poradci apod. máme dělat všechno a pro všechny zdarma. Je to pořád práce a všichni musíme platit všechno možné. Ale určitá forma vzdělávání pomocí článků, videí nebo takto seminářů zdarma by bylo fajn, kdyby začali více využívat lidi, kteří opravdu mají co říct a je to dobré si od nich číst. Pořád naprostá majorita lidí, kteří toto využívá, jsou lidi, co spíše naopak šíří polopravdy a různé senzace a díky kterým si prodávají svoje zaručené produkty.

I když nemáte čas a prostě nechcete nic z toho dělat, zkuste se zamyslet nad něčím tak jednoduchým jako si otevřeně o věcech s jinými trenéri nebo obecně s lidmi povídat. Za posledních několik let jsem zkoušel oslovit řadu různých trenérů a jen určité téma probrat, protože mě zajímal jejich názor a nebo se přijít podívat na jejich trénink a přístup a nebylo to možné, protože bych jim přeci ukradl jejich know-how. Sice například Greg Nucols má každý svůj článek napsaný do takových podrobností nebo například Michal Lakatoš a Rado Gergel. Když jedu za rodinou na východ Slovenska, vždy se s nimi snažím potkat a vždy si krásně popovídáme a projdeme různá témata.

Každopádně je tady taky druhá strana mince a to všichni, kteří nějaké informace chtějí. Jak jsem zmínil na začátku, všechny nás toto zároveň živí. Jak já, tak spousta další trenérů investujeme pravidelně stovky tisíc do vzdělání a tudíž na druhou stranu (i když bych řekl, že je to jasné) nemůžete snad ani chtít, aby vám někdo věnoval například 6h ze svého času a nalil do vás maximum, co umí za to, že mu koupíte kafe. Celý tento princip, že vlastně chci vše zdarma, je opravdu smutný a hezky byl vidět nedávno u seznamu seminářů Lukáše Roubíka a Michala Šindeláře ohledně výživy, kde lidi psali, kdy konečně přijedou do jejich města. Semináře dělají zdarma nebo za pár stovek, ale spousta lidí má problém popojet 1-2h po České republice a na seminář si dojet? Pokud nechcete nic utrácet ze svých peněz, tak pořád v dnešní době už velká většina lidí v Česku i na Slovensku píše články a můžete se z nich spoustu naučit úplně zdarma a i bez nutnosti znalosti jakýkoliv jazyků.

Na závěr bych chtěl tedy ještě takto jednou poděkovat:

Martin Iterský:

Kondiční trenér, jenž nyní spolupracuje s českým hokejovým svazem v projektu “dukla” v prvoligových Litoměřicích , dříve působil u hokejového národního týmu mužů. Na pražské Spartě strávil dva roky jako kondiční trenér mládeže a tři roky u A- týmu se kterým získal v sezoně 2015/2016 střibrnou medaili v české extralize a o rok později také stříbrnou medaili v Champions League. Také funguje jako osobní kondiční kouč v individuální přípravě profesionálních sportovců, především tenistů a hokejistů. V posledních letech se věnoval studiu DNS konceptu podle prof. Koláře. Dále čerpá a rozvíjí své zkušenosti z Anatomy Trains od Thomase Mayerse, který se zaobírá svalovými řetězci. A v neposlední řadě se zajímá o energetické systémy ve výkonu, jejich interakce, a dechovou limitaci výkonu, k čemuž ho dovedl MUDr. Jiří Dostál, s kterým úzce spolupracuje. Jeho hlavním guru a mentorem je Mike Boyle. Hlavní zástupce pro značku Procedos v čechách a na slovensku

Jakub Milý:

Zakladatel Jdidosebe.cz a Mansformation.cz. Naturální kulturista v důchodu. 20 let tréninku a výživy. V současný době trenér malých skupinek (hlavně chlapů) a výživový kouč. Hlavní téma na přednášce a téma o které se nyní hodně zajímá je základní teorie fungování našeho mozku. Jak jednotlivý části mozku fungují a podílí se na našem rozhodování. Jak tyhle části mozku lze přepsat a ukázat nástroje, které se dají použít.

Petr Filipec:

Vše kolem navrácení se do „normálního“ fungování. Tedy najít a propojit naše tělo s hlavou a naučit se tělo opět ovládat. Na semináři primárně bude povídat o Vývojové kineziologii, která je v dnešní době velmi populární a tím pádem se začíná pod vývojovkou oběvovat spousty nepravd a věcí co s ní ve skutečnosti nemají nic společného.

 

Pro všechny co jste byli na nějakém kurzu, ale nemáte informace o semináře napište a dopošlu.

Autor:

TOMÁŠ BARTOŠ
Silový a kondiční trenér
Majitel a zakladatel Barbar gymu.
Držitel českých a zahraničních certifikátů z oblasti tréninku a výživy.
2019-06-08T22:35:11+02:0009. 12. 2018|Nezařazené, Rozhovory a zajímavosti|