NESMYSLNÝ TRÉNINK PROTI VŠEM PRAVIDLŮM!

NESMYSLNÝ TRÉNINK PROTI VŠEM PRAVIDLŮM!

Zatím jsem psal všemožné články o tom, jak by se mělo cvičit, jaké jsou ověřené a správné metody cvičení apod. Každopádně jsou chvíle, kdy přes všechny poučky, pravidla a selský rozum se použije trénink, který nedává v ničem smysl. Proč?

Především ve sportech, ale i v osobním životě a u každého jednotlivě, hraje obrovskou roli psychika. A to je přesně ten hlavní důvod, proč různé typy šílených tréninků existují. Abyste viděli, kam až dokážete svoje tělo dostat i přes všechna ta místa, kdy už máte mít dávno pauzu, nebo poloviční váhu, nebo o milion opakování míň. Naučit se překonat překážky, které vám přijdou nepřekonatelné a nemožné. Tohle všechno jsou ty tréninky, kde se už lidi rozdělují na ty, co na to mají a na ty, co ne.

Pár příkladů podobných tréninků:

Půl hodina mrtvého tahu podle Dan John

Naložte na tyč 140kg. V další půl hodině udělejte co nejvíce zdvihů za daný čas. Důležité je mít správné držení těla po celou dobu. A ideálně – každé opakování pouštět z konečné pozice kvůli namoženosti svalů.

100 opakování bez položení činky podle Jim Wendler

Všechny níže napsané cviky provádíte, s kolika pauzami jen chcete a jakkoliv dlouhýma. Nesmíte si však nikdy odpočinout, tzn. kotouč nebo činku položit na zem apod.

Zvedání 20kg kotouče nad hlavu v celém rozsahu

Bicepsový zdvih s velkou činkou – 20kg – pokud jste velcí zabijáci, použijete tlustou tyč anebo fat gripz

Bulgarian squat – jednu nohu máte za sebou na lavičce a druhou na zemi. Děláte 50op na každou nohu a nohy vyměníte až po dojetí celých 50op

Prowler suicides – Joe Defranco

Běžíte 5m, přeskočíte středem tahače anebo co nejrychleji oběhnete a běžíte zpět, potom pokračujete na 10m tam a zpět a to samé ještě jednou na 15m. Na tahač si dejte 2x20kg jako standart a nebo 60kg pro větší srandu.

Potom co všechny tyto 3 vzdálenosti odběháte, máte 90s pauzu a jedete to celé ještě jednou s tím, abyste měli maximálně o 5s pomalejší konečný čas než v prvním kole.

Začínejte na nízkých úchytech, aby zpáteční sprint byl vždy na vysokém držení

Tahač obecně je na podobné tréninky jedno z nejlepších vybavení a existují na ně milion variant jak se dostat na pokraj smrti J

Další co určitě stojí za vyzkoušení:

Naložte tahač se 100kg a běžte 25m s nízkým úchopem a 25m s vysokým úchopem, potom sundáte 10kg a běžíte znovu 25m nízký úchop a 25m vysoký – takhle opakujete až do nuly tedy – 100,90,80,70………..30,20,10,0 a závaží si musíte samozřejmě sundávat sami. Snažte se to zvládnout pod 15minut.

Dejte tak stranou všechny vědecké výzkumy, trenérské deníky a zkuste nějaký z těchto výzev a napište, jak se vám to líbilo nebo jaké jsou vaše oblíbené?

2018-08-01T13:28:17+02:0001. 08. 2018|Nezařazené, Síla a kondice|