KOLIK MŮŽETE NABRAT SVALŮ?

KOLIK MŮŽETE NABRAT SVALŮ?

Jako nováček v silovém tréninku je možné nabrat 10-15 kg svalů ve vašem prvním roce cvičení, pokud uděláte všechno správně (trénink, stravu, regeneraci,…). 15kg je spíše za předpokladu dobré genetiky, ale je to možné. Všechno nad tohle číslo není reálné a to píšu z důvodu, abyste neměli zbytečná očekávání a přehnané cíle. První rok je vždycky ten nejlepší, jelikož tělo na všechno perfektně reaguje. Potom se už vše ale zpomaluje. Po 5 letech cvičení přidávat svalovou hmotu už jde velmi těžko a jde to po malých částech.

Kolik svalů můžete nabrat naturálně?

  1. Rok: 10-15kg
  2. Rok: 5-10kg
  3. Rok: 2,5-5kg
  4. a 5. Rok: 1,5-2,5kg

Další roky (10-20): 1,5-5kg

Mike Mentzer tvrdil, že s pomocí správného tréninku a výživy byste mohli dojít velmi blízko k vašemu genetickému potenciálu pro nárůst svalové hmoty během pár let cvičení.

Většina lidí má potenciál nabrat kolem 15 kg svalů. Pokud se jedná o perfektní genetiku je možnost nabrat 20-30 kg svalů což je po naturální stránce podle mých zkušeností maximum a už se jedná o lidi s opravdu neuvěřitelnou genetikou.

Toto je důležité si uvědomit v konfrontaci s tím, co tvrdí společnosti s fitness výživou a další osobností v tomto průmyslu tak, abyste si mohli nastavit reálné cíle a nebyli z tréninku otrávení, že nemáte výsledky.

Příklad z praxe:

Dwayne Johnson vážil na střední 100 kg. A jeho nejvěší váha je 120 kg

Arnold měl kolem 100 kg jako teenager a na Mr. Olympia soutěžil s vahou 110kg což ani není 20 kg nárůst.

I když to nejsou přesná čísla, napsal jsem je pouze pro orientaci pro vás. Abyste viděli, kolik lidí co jsou považovány za ty, co mají perfektní genetiku, dokázali nabrat svalů. A abyste si tak srovnali, kolik jste schopni na sebe nabalit vy.

Důvod, proč toto vše píšu je, abyste měli nastavené reálné cíle. Pokud si nastavíte něco, co není možné splnit, tak se pouze vystavujete stresu a nechutenství z toho, jak se vám to nedaří splnit. Je důležité si nastavit cíle a jít za nima, ale musí být realistické, ať už jde o práci nebo trénink. Pokud uděláte 5 kliků je nesmysl si dát cíl za půl roku benchovat 200 kg. Netrhejte si hlavu, když sníte jídlo, u kterého nevíte kolik, co přesně váží nebo, že jste cvičili jen 20 min, protože jste v noci nemohli spát. Nastavte si reálné cíle, naskočte na dobrý tréninkový plán, který držte aspoň několik měsíců. To samé platí i pro stravování. A naučte se to vše mít rádi a najít si v tom zálibu, protože pokud u toho nedokážete vydržet dostatečně dlouho anebo budete pořád přestávat a začínat znovu, tak se moc daleko nedostanete.

2018-08-01T13:36:54+02:0001. 08. 2018|Nezařazené, Síla a kondice|