SPARTAN RACE

SPARTAN RACE

Letos poprvé se 8. a 9. Června na Monínci uskuteční SPARTAN RACE. Jedná se o ojedinělý terénní běh, kde závodní zdolává překážky jako je – oheň, voda, kluzké stěny, přeskoky, ručkování, šplh, ale především sám sebe.

My jsme závod jako organizátoři běželi. Před samotným startem jsme nevěděli, co přesně od závodu očekávat, ale výsledek? V cíli jsme věděli, že chceme běžet ten další. Naše svěřence a lidi, kteří naše tréninky věnované SPARTAN RACE navšťěvují, připravujeme všestranně, ale jedno je jasné, angličáky neodpouštíme NIKOMU.

Angličák je nekompromisní cvik, se kterým se na trati potká každý (aspoň jednou), protože nikdo není bezchybný a dokonalý.  Ani my nebyli.

Běželi jsme závod, který navázal na netradiční závod na Time SQUARE v NY. Tentokrát se běželo v City Field – bassebalový stadion Mets? Lehce nás znervozňovalo, že nevidíme bahno, ale je to obdoba běhu městem, ale již při startu nás nakopla dravá soutěživá atmosféra, která jen gradovala. Čekaly nás schody, podlézání, ručkování, nošení galonů vody, veslování, šplh po laně, zdolávání stěn…  Nabitý závod od začátku do konce, ale doběhli jsme.

V cíli jsme dostali medaili, která pro nás měla cenu, věděli jsme, že jsme si hrábli na dno, ale stálo to za to. Závod splnil víc než jsme očekávali. K medaili i tričko s výzvou pro okoli: „Já to zvládl. Co ty?“. Banán a voda na závěr dodali energii a my hned postovali na FB do Čech rodině, že jsme přežili.

Teď se ptáme, jdeš do toho s námi?

Přijď na trénink a načichni jen zlehka k atmosféře, které se nic nevyrovná

2018-08-01T12:09:48+02:0001. 08. 2018|Nezařazené, Rozhovory a zajímavosti|