POOHLÉDNUTÍ ZA SPARTAN RACE V MONÍNCI

POOHLÉDNUTÍ ZA SPARTAN RACE V MONÍNCI

V Barbar gymu se závodníci letos připravovali na první ročník Spartan race, který se uskutečnil 8. a 9. června na Monínci. My, jako organizátoři pro Českou republiku, jsme se před samotným závodem u nás,   účastnili závodu v USA, kam jsme byli pozváni, aby jsme se blíže seznámili se závodem, jeho filosofií a samotnými překážkami.

Ze zkušeností z USA rovněž i vycházely naše trénink. Tomáš, jako race director společně s Janem Čandíkem ze Slovenska,  pomáhá při výstavbě překážek pro Českou republiku, ale na tréninku nikomu neprozradil, co běžce čeká a nemine. Chtěl, aby všichni pochopili až v cíli, což se i stalo. Tvrdý trénink je u nás pro každého. Naším hlavním heslem je, že každý chybuje, takže se snažíme závodníky připravit na vše, i na angličáky, kterým se na tréninku nikdo nevyhne.

Při tréninku se klade důraz na cviky přesně cílené k překážkám, se kterými jsme se setkali v USA a na závodech u nás a na Slovensku.  V současné době mohou závodníci v Barbar gymu trénovat venku běh a cviky v terénu.

Spartan race v Monínci za náš tým hodnotím více než pozitivně, nejenže všichni naši svěřenci doběhli do cíle, ale všichni i s

úsměvem na rtech a se slovy: „Běžím další!“ Na konci srpna tu máme Vechec, Spartan BEAST, takže se ptáme, jdeš do tréninku s námi?

Chceš se zúčastnit tréninku, který je cílený na Spartan Race? Přijď do Barbar gymu ve středu od 20:00 nebo v pátek od 19:00.

2018-08-01T12:22:58+02:0001. 08. 2018|Nezařazené, Rozhovory a zajímavosti|